BUDŻET CZŁUCHOWA NA ROK 2017 – UCHWALONY

15 gru, 2016 | Człuchów

Miasto Człuchów ma już budżet na rok 2017. Uchwała została przyjęta przez Radę Miejską jednogłośnie. Dokument zakłada 55 milionów po stronie dochodów i wydatków, z czego aż 11,5 miliona trafi na inwestycje.

Zdaniem władz miasta, przyszłoroczny budżet będzie rekordowy pod względem wydatków majątkowych. Jest to związane między innymi z pozyskaniem środków unijnych. Dzięki nim uda się rozpocząć między innymi termomodernizację budynku gimnazjum, modernizację oświetlenia ulicznego i przebudowę kolejnych dróg. Największym jednak zadaniem będzie budowa węzłów transportowych, czyli projekt zakładający modernizację dworca PKP, urządzenie przy nim parkingów dla samochodów osobowych, w tym również taksówek, a także stanowisk autobusowych, mogących pełnić funkcję małego dworca PKS. Dodatkowo powstaną nowe ścieżki rowerowe z miasta do dworca, a całość uzupełni system „roweru miejskiego”. Dzięki temu mieszkańcy i turyści będą mogli bezpiecznie podróżować po mieście jednośladem pobranym z najprawdopodobniej bezpłatnej wypożyczalni.

– Myślę, że takie argumenty przekonały naszych radnych, aby zagłosować za budżetem jednogłośnie – mówiła po zakończeniu sesji Elżbieta Józefowska, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Człuchowie. – Jest to budżet bardzo odważny, ale jednocześnie bezpieczny. To zasługa między innymi pracowników Urzędu Miejskiego, którzy pisali skuteczne projekty – dodała.

Mimo tak dużych wydatków, zadłużenie miasta nie wzrośnie. Utrzyma się ono na poziomie około 26 procent ogólnej sumy dochodów. Taka sytuacja jest spowodowana niezaciąganiem nowych kredytów i sukcesywną spłatą starych zobowiązań. Według założeń Wieloletniej Prognozy Finansowej dla Miasta Człuchowa, podobnego poziomu wydatków inwestycyjnych, będzie można spodziewać się również w roku 2018.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content