BUDYNEK KOMUNALNY W RZECZENICY BĘDZIE ZNACZNIE TAŃSZY

11 sie, 2023 | Rzeczenica

Kilkaset tysięcy złotych mniej niż pierwotnie zakładano będzie kosztowała budowa obiektu komunalnego w Rzeczenicy. Komisja przetargowa otworzyła oferty firm, które ubiegały się o to zlecenie. Najtańsza propozycja jest o około 700 tysięcy złotych niższa od przyjętego kosztorysu.

Teraz trwa sprawdzanie ofert. Jeżeli wszystkie dokumenty nie będą budziły zastrzeżeń, wybrana zostanie najtańsza oferta, którą złożyła firma z Charzyków k. Chojnic. Łącznie wpłynęło osiem ofert. – Jesteśmy zadowoleni z takiego rozstrzygnięcia, ponieważ zmniejszy to wkład własny gminy w tę inwestycję. Budowa obiektu miała kosztować prawie 2,2 mln złotych, z czego 80 procent stanowiły środki z Banku Gospodarstwa Krajowego, a pozostałe 20 procent to wkład własny gminy. Wszystko wskazuje na to, że wygra oferta za około 1,5 mln złotych – mówi Marcin Szulc, Wójt Gminy Rzeczenica.

Gmina będzie chciała podpisać umowę z wykonawcą jeszcze w tym miesiącu. Na zbudowanie obiektu będzie on miał dziesięć miesięcy.

Nowy budynek powstanie przy ulicy Czarnej. Wewnątrz znajdą się cztery mieszkania, które zasilą pulę lokali komunalnych. Będzie to pierwszy nowy obiekt z mieszkaniami komunalnymi, powstały w Rzeczenicy od 2007 roku.

 

 

grafika: UG w Rzeczenicy

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content