BUDOWA ULICY PSZENICZNEJ I RZEPAKOWEJ ZMIERZA KU KOŃCOWI

1 gru, 2022 | Człuchów

Najpóźniej do końca roku potrwają roboty drogowe na ulicy Rzepakowej i Pszenicznej w Człuchowie. Z zapewnień wykonawcy wynika, że prace mogą się tam zakończyć nawet dwa tygodnie szybciej. Tym samym jeszcze przed świętami mieszkańcy obu ulic, będą mieli nowe dojazdy do swoich posesji.

Ulice Rzepakowa i Pszeniczna były do tej pory drogami gruntowymi. Po przebudowie oba trakty zostaną utwardzone kostką drogową. Prace są już mocno zaawansowane.

– Aktualnie trwa układanie kostki betonowej typu polbruk na ulicy Pszenicznej. W następnej kolejności wykonawcy układać będą nawierzchnię na ulicy Rzepakowej. Wcześniej zostały tam ułożone instalacje kanalizacji deszczowej i oświetlenia drogowego. Powstał także kanał technologiczny – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Cała inwestycja będzie kosztowała 3,1 mln zł, z czego 3 mln to środki, które miasto Człuchów otrzymało z rządowego programu Polski Ład.

W tej części miasta przebudowana będzie także ulica Motocrossowa. Tutaj do inwestycji dołożył się właściciel marki „Dino”, której sklep niebawem tam także powstanie. Budowa ulicy Motocrossowej ma się zakończyć również w tym roku.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content