BUDOWA OŚRODKA ZDROWIA – ZOBACZ POSTĘP PRAC

6 lis, 2023 | Rzeczenica

Jeszcze w tym roku zakończy się budowa nowego ośrodka zdrowia w Rzeczenicy. Obiekt powstaje przy ulicy Nowej. Pieniądze na jego budowę pochodzą z wygranej w konkursie „Rosnąca odporność”, zachęcającego do szczepień przeciw COVID-19.

Na razie nie ma żadnych opóźnień w budowie – zapewnia Marcin Szulc, Wójt Gminy Rzeczenica. – Są już położone tynki, terakota na podłodze, jest też już cała instalacja oraz zbiornik gazu, który będzie ogrzewał budynek. Teraz przechodzimy w fazę wykończeniową – mówi Szulc. Obiekt powinien być gotowy pod koniec grudnia. W styczniu odbędą się odbiory techniczne. – W nowym obiekcie powstaną dwa gabinety lekarskie. Będzie też pomieszczenie, które będzie mogło być w przyszłości zagospodarowane jako gabinet stomatologiczny, więc wszystkie media będą podprowadzone w centralną część gabinetu, aby można tam było zainstalować fotel stomatologiczny i inne niezbędne rzeczy – dodaje wójt. Na miejscu będzie też poczekalnia dla pacjentów, sanitariaty i pomieszczenia pełniące funkcje administracyjne.

Całość ma kosztować 1.050 złotych, z czego 1 mln złotych to pieniądze otrzymane z budżetu państwa. Jest to wygrana w konkursie, którego celem było zachęcenie jak największej ilości mieszkańców do szczepień przeciwko koronawirusowi. W okresie od 31.08.21 r. do 31.10.21 r. Gmina Rzeczenica osiągnęła najlepszy wynik w powiecie człuchowskim.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

Budowa Ośrodka Zdrowia w Rzeczenicy – stan: listopad 2023

Budowa Ośrodka Zdrowia w Rzeczenicy – stan: listopad 2023

Budowa Ośrodka Zdrowia w Rzeczenicy – stan: listopad 2023

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content