BUDOWA KOLUMBARIUM – ZOBACZ POSTĘP PRAC

9 sie, 2022 | Człuchów

Na przełomie września i października gotowe będzie kolumbarium na Cmentarzu Komunalnym w Człuchowie. To pierwszy taki obiekt w mieście. Jego budowa już trwa. Prace są mocno zaawansowane.

– Jesteśmy na etapie budowy drugiego rzędu kolumbarium. Przygotowywanych jest 80 miejsc na urny. W każdej takiej pojedynczej niszy będzie można umieścić do czterech urn – mówi Helena Diakun, Prezes Przedsiębiorstwa Komunalnego w Człuchowie. Człuchowskie kolumbarium jest odpowiedzią na zapotrzebowanie, na miejsce do pochówków urnowych. Do tej pory na obu cmentarzach w mieście możliwe było tylko grzebanie zmarłych w ziemi, nawet jeżeli była to urna z prochami.

– Mieszkańcy zwracali się do nas, aby coś takiego wybudować, ponieważ nagrobki są coraz droższe. To jest dobre rozwiązanie dla osób samotnych lub nie mieszkających już w Człuchowie, których nagrobkami nie miałby się kto zaopiekować – mówi Alfons Żebryk, radny Rady Miejskiej w Człuchowie. Do Przedsiębiorstwa Komunalnego już zgłaszają się chętni, aby zarezerwować miejsce w przyszłym kolumbarium. Spółka zarządzająca cmentarzem na razie jeszcze zapisów nie prowadzi. Dopiero po zakończeniu inwestycji ogłoszony zostanie cennik i zasady pochówku w nowej formie.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content