BUDOWA DOMKÓW NA PLAŻY

24 maj, 2022 | Człuchów

Do 12 czerwca zbudowane będą dwa nowe domki letniskowe na plaży OSiR w Człuchowie. Powiększy to miejską bazę noclegową o kolejne 16 miejsc. Budowane obiekty będą w pełni wyposażone. Będzie tam kuchnia, węzeł sanitarny, taras i poddasze.

Pierwsi turyści zamieszkają w nowych domkach już w połowie czerwca. Każdy z obiektów będzie mógł pomieścić od 6 do 8 osób.

– Domki budowane są w systemie składanym. Elementy podłogowe, ściany, są budowane na gotowo w firmie. Przyjeżdżają na miejsce budowy jako gotowe elementy i są składane jak klocki lego – mówi Maciej Knajdek, szef firmy realizującej inwestycję.

Takie rozwiązanie ogranicza hałas w strefie turystycznej oraz znacznie skraca proces inwestycyjny. Domki powstają na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji nad jeziorem Rychnowskim, w pobliżu campingu nr 80. Nieopodal istnieją już inne, zbudowane przed laty obiekty noclegowe.

– Budowa nowych domków poszerzy ofertę noclegową, przy czym te obecnie budowane, będą obiektami całorocznymi. Uważam, że nasza oferta turystyczna, jeżeli chodzi o Ośrodek Sportu i Rekreacji musi być bardzo ciekawa i atrakcyjna dla przyjezdnych – mówi Henryk Krusiński, przewodniczący komisji edukacji i sportu w Radzie Miejskiej w Człuchowie.

Budowa dwóch domków ma kosztować 330 tysięcy złotych. 100 tysięcy to dofinansowanie pozyskane z Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content