BOISKO WIELOFUNKCYJNE PRZY OSIR GOTOWE – WKRÓTCE OFICJALNE OTWARCIE

25 lip, 2023 | Człuchów

Zakończyły się prace związane z budową krytego boiska wielofunkcyjnego w Człuchowie. Obiekt powstał przy ulicy Szkolnej, tuż obok stadionu Ośrodka Sportu i Rekreacji. Będzie on służył zarówno mieszkańcom, jak i grupom sportowym odwiedzającym Człuchów.

Nowe boisko powstało w miejscu dotąd niezagospodarowanym. Stanowi ono teraz uzupełnienie całej bazy sportowej miasta. – To boisko jest niezbędne zarówno dla obozów sportowych przybywających do Człuchowa w coraz większej ilości, ale też i dla mieszkańców. Z boiska będą mogli korzystać zarówno piłkarze, jak i siatkarze, tenisiści i koszykarze – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa. Największą zaletą nowego obiektu jest zadaszenie. Dzięki temu można z niego korzystać w każdą pogodę przez cały rok. Oficjalne otwarcie tego obiektu odbędzie się 2 sierpnia.

Dodatkowo w ramach tego samego zadania zbudowano także trzy nowe place zabaw. Dwa powstały przy Szkole Podstawowej nr 1, a trzeci zbudowano przy Przedszkolu Miejskim im. Jacka i Agatki. Całe zadanie (budowa boiska i placów zabaw) kosztowało 3,2 mln złotych. 2 miliony to dofinansowanie pozyskane przez miasto z Rządowego Funduszu Polski Ład.

 

 

fot. serwwissamorzadowy.eu

 

Boisko wielofunkcyjne w Człuchowie

Boisko wielofunkcyjne w Człuchowie

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content