BOISKO NA OSIEDLU SIKORSKIEGO GOTOWE

13 sty, 2022 | Człuchów

Miało być tylko przygotowanie terenu pod budowę boiska. Jest całe, nowe boisko. Mowa o nowopowstałej inwestycji na osiedlu Sikorskiego w Człuchowie. Obiekt jest już gotowy. Jego oficjalne otwarcie odbędzie się wczesną wiosną, gdy tylko warunki pogodowe na to pozwolą.

Modernizacja boiska została zainicjowana w ubiegłorocznym budżecie obywatelskim. Wówczas to decyzją mieszkańców przeznaczono 50 tysięcy złotych na uporządkowanie terenu i przygotowanie go pod budowę nowego boiska.

– Poszliśmy krok dalej i podjęliśmy decyzję o wykonaniu całego boiska. Wykorzystaliśmy do tego sprzęt, który i tak już tam pracował – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. Miasto z własnego budżetu dołożyło kolejne środki. Pieniądze znalazły się też w kasie miejscowej spółdzielni mieszkaniowej. Dzięki takiemu montażowi finansowemu udało się urządzić całe boisko.

Nowy obiekt posiada poliuretanową nawierzchnię, wyposażony jest też w bramki i inne urządzenia, które można demontować na okres zimowy. Całość jest ogrodzona i wyposażona w piłkochwyty. Realizacja inwestycji kosztowała 230 tysięcy złotych, z czego 50 tysięcy to środki na przygotowanie gruntu, pochodzące z budżetu obywatelskiego, a 180 tysięcy złotych to fundusze na budowę i urządzenie boiska, pochodzące z budżetu miasta Człuchowa oraz z budżetu Spółdzielni Mieszkaniowej „Pomorzanka”.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content