Prawie 150 zawodników stanie na starcie wyścigu głównego tegorocznych Regionalnych Masowych Biegów Ulicznych im. Kajetana Bągorskiego. Sportowcy wyruszą na trasę sprzed hali Krajna Arena w niedzielę (6.10) w samo południe.

Zawody im. Kajetana Bągorskiego to największa impreza biegowa organizowana cyklicznie w Sępólnie Krajeńskim. W tym roku przypada już osiemnasta edycja tego wyścigu. Zawodnicy mają do pokonania trasę o długości 10 kilometrów. Prowadzi ona malowniczym traktem wokół jeziora Sępoleńskiego.

Start zlokalizowany będzie na stadionie przy hali sportowej. Następnie zawodnicy pobiegną w kierunku plaży, potem promenadą w kierunku mola. Kolejnym etapem będzie bieg przez miasto ulicami: Wojska Polskiego, Orzeszkowej, Słoneczną oraz Krasickiego. Tam będzie półmetek trasy. Z powrotem tą samą drogą zawodnicy wrócą na stadion gdzie znajdować się będzie także meta.

Aby wziąć udział w tym wyścigu należy wcześniej zgłosić swój udział. Są jeszcze wolne miejsca – mówi Marek Chart, dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Sępólnie Krajeńskim. „Nowością tegoroczną jest to, że mieszkańcy Gminy Sępólno Krajeńskie mogą nabyć pakiet startowy za połowę ceny” – dodaje dyrektor. Takie rozwiązanie ma zachęcić przede wszystkim lokalnych miłośników biegania do udziału w tej imprezie. Zapisy są przyjmowane elektronicznie poprzez stronę: https://elektronicznezapisy.pl

W przypadku wolnych miejsc, możliwe będzie także zapisanie się w dniu zawodów w biurze organizatora.

Z powodu organizacji wyścigu w niedzielę w godzinach 12.00 – 14.00 wystąpią okresowe utrudnienia w ruchu na ulicach przez które wiodła będzie trasa biegu.

Sępoleńskie biegi im. Kajetana Bągorskiego to także impreza dla dzieci. Wyścigi uczniów odbędą się w piątek (4.10) o godzinie 10.00. Wystartują w nich przedszkolaki oraz uczniowie wszystkich klas szkół podstawowych. Rywalizacja będzie prowadzona w różnych kategoriach wiekowych. Najstarsi będą mieli do pokonania odcinek o długości 1 kilometra, który będzie wiódł ulicami: Baczyńskiego, Odrodzenia i Sportową.

fot. serwissamorzadowy.eu