BIEG TURA – OSTATNIE PRZYGOTOWANIA

25 maj, 2017 | Człuchów

Już w najbliższą niedzielę (28.05) w Człuchowie startuje Bieg Tura. Jest to jedna z największych imprez biegowych w regionie. Zawodnicy mają do pokonania 10 kilometrową trasę w biegu głównym oraz krótsze odcinki w biegach towarzyszących.

W tym roku organizatorzy spodziewają się nawet 300 zawodników. Do Człuchowa przyjeżdżają oni z całej Polski. Trasa biegu prowadzi ulicami: Wejhera, Długosza, Średnią, Jana Pawła II, Kamienną, Szczecińską i Królewską. Start i meta znajdują się na Rynku. „W tym zawodach pobiec może każdy. Jeżeli ktoś czuje się na siłach, może wystartować w biegu na 10 kilometrów. Jeżeli nie – do dyspozycji jest jedna pętla trasy, czyli odcinek o długości 3,3 km” – mówi Igor Bodziak, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie. Osobno organizowane będą też biegi dla dzieci i młodzieży. 

Start biegu głównego odbędzie się o godzinie 12.00. Od 10.00 organizowane będą biegi dla dzieci i młodzieży. Zapisy zawodników będą przyjmowane także w dniu zawodów w godzinach 9.00-11.30.

 

 

grafika: OSIR Człuchów

Czytaj cały artykuł
Skip to content