BIEG TURA JUŻ W NIEDZIELĘ

22 maj, 2024 | Człuchów

170 zawodników wystartuje w tegorocznym Biegu Tura. Impreza obędzie się w najbliższą niedzielę (26.05) w Człuchowie.

Wyścig organizowany jest już po raz 31. Startują w nim nie tylko mieszkańcy Człuchowa, ale także biegacze z całej północnej Polski. Jest to impreza dla każdego. – Generalnie skupiamy się na amatorach. Nie mamy jakiś wielkich nagród finansowych za wygranie. Chcielibyśmy, żeby startowało jak najwięcej mieszkańców z Człuchowa i okolic. Oczywiście zapraszamy też osoby z innych miejscowości – mówi Igor Bodziak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie.

Zawodnicy mają do pokonania odcinek 5 lub 10 kilometrowy, w zależności od wyboru. Trasa wiedzie ścieżkami pieszo-rowerowymi wzdłuż ulic Człuchowa oraz alejkami parkowymi. Start i meta zlokalizowane są na Rynku miejskim. 

Bieg główny poprzedzą Mały Big Tura i jedna z tegorocznych nowości – Bieg Przedszkolaka. Są to wyścigi dla przedszkolaków oraz uczniów najmłodszych klas szkół podstawowych. Dzieci ścigać się będą na dystansach dostosowanych do wieku. Mały Bieg Tura rozpocznie się o godz. 9:00, Bieg Przedszkolaka o godzinie 9.30. O godzinie 11.00 na trasę wyruszą uczestnicy biegu głównego. Wystartują w nim równocześnie zawodnicy ścigający się na dystansie 10 kilometrów, 5 kilometrów oraz uczestnicy „Marszu po zdrowie” – kolejnej tegorocznej nowości. W tej konkurencji nagrody za zwycięstwo nie będą przyznawane. Upominek otrzyma każdy, kto marsz ukończy.

Wszyscy uczestnicy wyścigów będą mogli także wziąć udział w loterii fantowej. Jak zapowiadają organizatorzy, nagrody będą wyjątkowo atrakcyjne.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content