BIEG KRZYŻAKA JUŻ W SOBOTĘ

23 sie, 2022 | Człuchów

Zadanie – wbiec na wysokość 46 metrów. Do pokonania – prawie 300 schodów. Takie zawody odbędą się już w najbliższą niedzielę (28.08) w Człuchowie. Będzie to już trzecia edycja Biegu Krzyżaka.

Wyścig organizowany jest we wnętrzu wieży zamkowej, Zamku Krzyżackiego w Człuchowie. Sportowcy startują przy wejściu u jej podnóża. Ten kto najszybciej wbiegnie na sam szczyt wieży, wygrywa. To dość oryginalny wyścig, bo nie ma takiej dyscypliny w lekkiej atletyce – mówi Igor Bodziak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Człuchowie, a jednocześnie organizator zawodów.

– To nie jest taki wyścig, jak w innych imprezach biegowych, gdzie wszyscy startują razem. Każdy zawodnik pokonuje wszystkie schody samodzielnie i na podstawie uzyskanego czasu jest klasyfikowany – dodaje Bodziak.

Zapisy chętnych do udziału w rywalizacji wciąż trwają. Można się zgłosić poprzez system elektroniczny: https://zapisy.domtel-sport.pl/bieg-na-wieze-zamkowa-w-cz-uchowie-bieg-krzyzaka-v7816 lub osobiście na pół godziny przed zawodami. Wyścig staruje o godzinie 18.30.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content