BIEG KRZYŻAKA – JUŻ W NIEDZIELĘ

27 sie, 2021 | Człuchów

60 osób wystartuje w tegorocznej edycji Biegu Krzyżaka w Człuchowie. Jak zapewniają organizatorzy dla chętnych zawodników są jeszcze wolne miejsca. Widzowie także mogą przyjść i obejrzeć zmagania. Sam wyścig będzie bowiem bardzo nietypowy.

Bieg Krzyżaka – bo taką nazwę mają te zawody, to konkurs w którym trzeba jak najszybciej wbiec po schodach na szczyt wieży Zamku Krzyżackiego w Człuchowie. Konkurencja wydaje się być prosta, lecz do pokonania jest ponad 250 schodów – mówi Igor Bodziak, organizator zawodów.

– Bieg można porównać do takiego biegu na 400-600 metrów. To jest ciężki bieg, bo praktycznie cały czas po schodach do góry. 41 metrów jak dobrze pamiętam ma  wieża, więc to jest duży wysiłek – dodaje Bodziak. Najlepsi zawodnicy pokonują ten dystans w niespełna półtora minuty. Pozostali potrzebują na to dwóch do trzech minut.

Zawody odbędą się w najbliższą niedzielę. Start godzina 18.30 przy wejściu na wieżę człuchowskiego zamku. Zapisy zawodników przyjmowane są elektronicznie poprzez system Domtel.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content