BIBLIOTECZNY KONKURS NA LOKALNĄ INICJATYWĘ

5 lut, 2024 | Człuchów

„Jeśli masz pomysł na inicjatywę lokalną, ciekawe wydarzenie promujące czytelnictwo, weź udział w naszym konkursie” – zachęca Miejska Biblioteka Publiczna w Człuchowie. Najlepsze pomysły zostaną wdrożone i dofinansowane. Ich autorzy staną się jednocześnie realizatorami własnych inicjatyw.

Akcja kierowana jest do mieszkańców Człuchowa. Do inicjatywy można przystąpić samodzielnie lub w grupie nieformalnej. Swoje pomysły mogą zgłaszać także organizacje społeczne. Na realizację każdego z zadań można otrzymać nawet do 6830 złotych wsparcia finansowego. Cała akcja organizowana jest w ramach realizowanego przez bibliotekę w Człuchowie programu „Bibliotekę mam po drodze – wchodzę”. – Dofinansowanie mogą zyskać projekty, które zakładają wspólne działania pobudzające aktywność społeczną, wzmacniające rolę biblioteki jako trzeciego miejsca oraz promujące czytelnictwo. Wspierane będą także działania wynikające z potrzeb danej grupy społecznej i realizowane z nią, a nie tylko dla niej – informuje Karolina Baranowska, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Człuchowie.

Wnioski o dofinansowanie można składać do 29 lutego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Człuchowie. Realizacja projektu musi nastąpić od 1 kwietnia do 18 października. Regulamin konkursu, formularz zgłoszeniowy oraz inne dokumenty są dostępne na stronie internetowej biblioteki: www. https://bibliotekawczluchowie.pl/

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content