BIBLIOLATO W RZECZENICY

12 lip, 2023 | Rzeczenica

Wyprawy edukacyjne, spotkania z ciekawymi ludźmi oraz zajęcia manualne – takie atrakcje przygotowała na tegoroczne wakacje Gminna Biblioteka Publiczna w Rzeczenicy. Wszystko to pod hasłem „Bibliolato”. Zajęcia są adresowane do dzieci w wieku od 4 do 13 lat.

Pierwsze warsztaty już się odbyły. Ich uczestnicy wybrali się w teren na spotkanie z leśnikiem. Ten z kolei zabrał młodych odkrywców do rezerwatu Bocheńskie Błoto. Kolejne spotkanie poświęcone było ekologii. Jego uczestnicy poznali nie tylko zasady segregacji śmieci, ale także to, jaki wpływ na środowisko naturalne mają pozostawione przez człowieka odpady. Kolejne niezwykłe spotkanie odbędzie się w najbliższą środę (12.07) o godzinie 11.00. Tym razem tematem przewodnim zajęć będzie teatr. – Takich warsztatów zaplanowano dużo więcej – zapewnia Justyna Rusinek, dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Rzeczenicy.

W lipcu zajęcia odbywają się w siedzibie biblioteki w Rzeczenicy. W sierpniu warsztaty przeniesione będą do świetlicy w Brzeziu. – W programie mamy m.in. spotkania z Olgą Stelmach, autorką haftowanej książki, warsztaty kulinarno-edukacyjne oraz zajęcia plastyczne – dodaje Rusinek. Spotkania są otwarte dla wszystkich dzieci. Nie trzeba się na nie zapisywać. Za udział w warsztatach nie pobierane są także żadne opłaty.

 

 

fot. Biblioteka Publiczna w Rzeczenicy

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content