BEZPŁATNE KARNETY NA BASEN DLA CZŁUCHOWSKICH UCZNIÓW

7 lis, 2023 | Człuchów

Mieszkający w Człuchowie uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolaki, będą mogły od kwietnia korzystać za darmo z człuchowskiego basenu. Burmistrz Miasta Ryszard Szybajło podjął decyzję o wykupieniu karnetów, umożliwiających dzieciom bezpłatny wstęp na pływalnię. Warunkiem jest jednak ponowne uruchomienie obiektu przez Powiat Człuchowski.

Basen w Człuchowie jest nieczynny już od kilku miesięcy. Powodem są wysokie koszty jego utrzymania. Starostwo Powiatowe w Człuchowie zwracało się do okolicznych samorządów z apelem o wsparcie i partycypowanie w kosztach działalności jednostki. Dokładaniem do utrzymania powiatowego basenu, gminy w większości nie były jednak zainteresowane.

Sytuacja nieco się zmieniła w momencie podjęcia decyzji o zainwestowaniu przez powiat w nowoczesne technologie, zmniejszające koszty funkcjonowania obiektu. Mowa tu m.in. o instalacji fotowoltaicznej, znacząco obniżającej opłaty za energię elektryczną. Daje to realną szansę na ponowne uruchomienie człuchowskiej pływalni od kwietnia. W tej sytuacji wykupienie puli karnetów ma sens – uznano w człuchowskim Ratuszu. – W związku z tym, iż basen należący do Powiatu Człuchowskiego znajduje się na ternie miasta, Burmistrz Człuchowa zdecydował o wsparciu jego działalności na zasadzie zakupu wejściówek dla wszystkich chętnych dzieci szkół podstawowych i przedszkoli w kwocie 20 tysięcy złotych miesięczne. Należy tu także dodać, iż Miasto Człuchów rokrocznie umarza Powiatowi Człuchowskiemu ponad 80 tysięcy złotych podatku od nieruchomości za basen – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. Miasto Człuchów, na karnety dla dzieci, zabezpieczy łącznie 240 tysięcy złotych. Z szacunków Ratusza wynika, iż wystarczy to na co najmniej rok funkcjonowania programu bezpłatnych wejść na basen.

 

fot. pixabay.com  (zdjęcie ilustracyjne)

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content