BĘDZIE WODOCIĄG DLA JEZIERNIKA I TRZMIELEWA

3 lip, 2024 | Rzeczenica

Jeszcze w tym roku zbudowany będzie nowy wodociąg w Jezierniku i Trzmielewie. Gmina ma już wybranego wykonawcę robót. Gotowa jest już prawie cała dokumentacja.

Obie miejscowości położone są z dala od większych skupisk ludzkich. Administracyjnie wchodzą w skład sołectwa Brzezie. Na stałe mieszka tam niewielu mieszkańców. W sezonie letnim, obszar ten staje się jednak niezwykle atrakcyjny turystycznie, dzięki bliskości jeziora i lasu. Aby wypoczynek był tam komfortowy, konieczne jest uzupełnienie tego terenu o niezbędną infrastrukturę. – Miejscowość Trzmielewo, oddalona od Jeziernika o około 2 kilometry nie jest w ogóle zwodociągowana. Jest to jedna z nielicznych naszych małych miejscowości bez takiej infrastruktury. Druga sprawa to fakt, iż jest to obszar przyjeziorny, a więc bardzo fajny, atrakcyjny teren. Sporo domków już tam powstało. Nasz samorząd ma tam jeszcze cztery hektary gruntów, które w przyszłości będziemy chcieli zagospodarować. Woda jest jednak pierwszym elementem, który jest tam niezbędny – mówi Marcin Szulc, Wójt Gminy Rzeczenica.

Budowa wodociągu ma kosztować ponad 2 miliony złotych. Gmina Rzeczenica pozyskała na to zadanie rządowe dofinansowanie, które pokryje aż 98 procent wartości inwestycji.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content