BĘDZIE REMONT ULICY SKRZETUSKIEGO

30 paź, 2021 | Człuchów

7.790.000 złotych wsparcia na przebudowę ulicy Skrzetuskiego otrzymała Gmina Miejska Człuchów. Pieniądze pochodzą z rządowego programu Polski Ład. Prace drogowe rozpoczną się w przyszłym roku i potrwają do roku 2023.

Ulica Skrzetuskiego to droga osiedlowa położona w północnej części miasta. Zdaniem Ryszarda Szybajły, burmistrza Człuchowa, droga jest także bardzo ważna strategicznie. –  Jeżeli jest wypadek lub kolizja na alei Wojska Polskiego, to policja może sprawnie przeprowadzić objazd ulicą Skrzetuskiego i Zieloną. Samochody nie jadąc dookoła Człuchowa, mogą ominąć aleję Wojska Polskiego i ominąć miejsce zdarzenia, które może się zdarzyć przy tak ruchliwej drodze krajowej – mówi burmistrz.

Obecnie ulica Skrzetuskiego utwardzona jest płytami drogowymi. Po remoncie powstanie tam nawierzchnia asfaltowa. Płyty zostaną wykorzystane jako tymczasowe utwardzenia innych dróg miejskich, które wciąż są drogami gruntowymi. Na Skrzetuskiego oprócz nowej nawierzchni powstaną także chodniki i zjazdy do posesji. Inwestycja ma kosztować nieco ponad 8 milionów złotych. Pół miliona samorząd planuje dołożyć z własnych środków. Reszta to wsparcie rządowe.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content