BĘDZIE REMONT ULICY BEMA

28 kw., 2021 | Człuchów

Za 12 miesięcy gotowa będzie kolejna ulica miejska w Człuchowie. Tym razem prace drogowe prowadzone będą na ulicy Bema. Drogowcy pojawią się tam już niebawem.

Położona we wschodniej części miasta ulica Bema była już w przeszłości częściowo przebudowywana. Teraz remontu doczeka się ta jej część, której dotąd nie naprawiano. Jest ona wciąż utwardzona starą trylinką. Niebawem sporo się tam zmieni. – Zadanie to zakłada kompleksową przebudowę łącznie ponad 700 metrów bieżących starej drogi. Wykonana zostanie nowa jezdnia o szerokości 5,5 metra z obustronnymi chodnikami z kostki betonowej typu polbruk. Powstaną tam także przejścia dla pieszych oraz bezpieczne skrzyżowania. Miejsca te będą wyniesione ponad poziom jezdni, co wymusi na kierowcach samochodów, czy motocykli zmniejszanie prędkości jazdy – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Przy okazji remontu powstanie tam też nowa kanalizacja deszczowa. Właściciele przyległych posesji będą się do niej mogli przyłączyć. – Usprawni to odprowadzenie wód deszczowych i zapobiegnie podtapianiu podwórek podczas intensywnych opadów – dodaje wiceburmistrz. Szczegółowych informacji o zasadach przyłączenia posesji do miejskiej sieci udziela Przedsiębiorstwo Komunalne w Człuchowie.

Cała inwestycja ma kosztować niespełna 2 miliony złotych. 60 procent tej kwoty to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content