BĘDZIE REMONT PRZEDSZKOLA BAJKA W CZŁUCHOWIE

2 mar, 2023 | Człuchów

Jest zgoda na wykorzystanie otrzymanego już dofinansowania rządowego na remont budynku, w którym mieści się człuchowskie przedszkole Bajka. Prace modernizacyjne rozpoczną się jeszcze w tym roku. Po ich zakończeniu obiekt nadal będzie pełnił funkcję żłobkowo – przedszkolną.

Pierwotnie miasto chciało utworzyć nowe miejsca przedszkolne w części budynku po byłym gimnazjum. Ratusz pozyskał na ten cel nawet dofinansowanie w wysokości 5 milionów złotych. Na wniosek mieszkańców i radnych, decyzja ta została zmieniona i do remontu wyznaczono inny obiekt. Wymagało to jednak zgody na przeniesienie otrzymanego dofinansowania z jednej inwestycji na drugą. W przeciwnym razie mogłaby ona przepaść. Zgoda została jednak wydana. Dzięki temu możliwe będzie rozpoczęcie remontu w przedszkolu Bajka.

– W ramach prac modernizacyjnych planowane jest utworzenie w budynku przedszkola Bajka, przy ulicy Sobieskiego, trzech sal przedszkolnych i jednej sali żłobkowej. W ramach zadania realizowane będą prace budowlane i instalacyjne, wykonana zostanie termomodernizacja całego obiektu, wymienione zostaną okna, docieplone ściany. Niedogodnością dla rodziców i mieszkańców będzie to, że budynek przez około rok czasu będzie wyłączony z użytkowania – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Obiekt jest własnością miasta. Obecnie mieści się w nim przedszkole niepubliczne. Jego właściciel planuje jednak likwidację działalności. Wówczas budynek wróci w ręce samorządu i będzie można rozpocząć prace remontowe. Stanie się to jeszcze w tym roku. Po zakończeniu robót, nadal będzie tam funkcjonowało przedszkole. Ratusz nie zdecydował jeszcze czy będzie to placówka publiczna, czy prywatna.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content