BĘDZIE REMONT DROGI WOJEWÓDZKIEJ CZŁUCHÓW – DEBRZNO

22 gru, 2016 | Gmina Wiejska Człuchów

Jest szansa, że po nowym roku rozpocznie się remont drogi wojewódzkiej nr 188 z Człuchowa do Debrzna. O jej naprawę, od lat zabiega samorząd Gminy Wiejskiej Człuchów. Jeżeli nic nie stanie na przeszkodzie, nowa droga będzie gotowa do końca przyszłego roku.

Odcinek łączący Człuchów z Debrznem ma długość około 17 kilometrów. Jego remont będzie kosztował prawie 54 miliony złotych. Właściciel drogi – Zarząd Dróg Wojewódzkich w Gdańsku, rozstrzygnął już przetarg na wykonanie prac. Jeżeli umowa z wykonawcą zostanie podpisana i pogoda na to pozwoli, roboty mogłyby ruszyć jeszcze w styczniu. „Gmina Człuchów wniosła swój udział w opracowanie dokumentacji technicznej tego zadania. Tą droga jeżdżą nasi mieszkańcy i nasze gimbusy. Zależało nam na jak najszybszym jej remoncie” – mówi Arkadiusz Kubalewski, Sekretarz Gminy Człuchów. Nowa droga ma być nieco poszerzona. W niektórych miejscach powstaną też ścieżki rowerowe. Prace modernizacyjne mogłyby się zakończyć w ciągu roku. Obecnie odcinek ten jest nie tylko zbyt wąski, ale także dziurawy. Zniszczone pobocza uniemożliwiają bezpieczne wyprzedzanie, a w przypadku szerszych pojazdów, także wymijanie.

Należy dodać, że remont tej samej drogi, ale na odcinku Debrzno Wieś – Lipka, po stronie województwa wielkopolskiego – już trwa.

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content