TO BĘDZIE DOBRY ROK W SAMORZĄDZIE

31 sty, 2018 | Człuchów

Ponad 23 miliony złotych na inwestycje planuje w tym roku wydać Miasto Człuchów. To rekord nie notowany dotąd w historii tego samorządu. Na liście inwestycji znalazło się kilka dużych zadań.

Bez wątpienia największym i najbardziej kosztownym będzie budowa Transportowych Węzłów Integrujących. Jest to system, który zmieni otoczenie dworca kolejowego oraz skomunikuje go bezpiecznymi ciągami pieszymi i rowerowymi z centrum miasta. W tym roku rozpocznie się realizacja tej inwestycji.

Będą też zadania drogowe. Ratusz zaplanował wyremontowanie co najmniej pięciu ulic miejskich. Na liście znajdują się trakty: Grodzisko, Potockiego, Zatorze, Kosynierów i Rataja.

Ponadto rozpocznie się wymiana oświetlenia ulicznego na energooszczędne. Planuje się także remont Domu Kultury i uporządkowanie systemu odprowadzania wód opadowych. Trwa też modernizacja miejskiej oczyszczalni ścieków – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa. W ramach budżetu obywatelskiego w roku 2018 zbudowane zostaną siłownie plenerowe.

Mimo dużych inwestycji zadłużenie miasta pozostanie na podobnym do obecnego poziomie, czyli około 26 procent w stosunku do dochodów. Jest to możliwe dzięki znacznemu udziałowi środków unijnych w realizowanych w tym roku inwestycjach.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content