BĘDZIE CIĄG DALSZY PROGRAMU MODERNIZACJI PRZEJŚĆ DLA PIESZYCH

16 gru, 2021 | Człuchów

Dwa kolejne przejścia dla pieszych w Człuchowie zostaną przebudowane. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa. Pierwsze znajduje się przy ulicy Zamkowej, drugie przy Placu Bohaterów.

– Zadania te obejmują swym zakresem wyniesienie skrzyżowań ponad poziom jezdni w celu uspokojenia ruchu pojazdów, wykonanie oznakowania pionowego i poziomego oraz doświetlenie tych przejść lampami typu LED – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa.

Wartość inwestycji to 122 tysiące złotych. Prawie 80 procent tej kwoty stanowić będzie dofinansowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa drogowego na przejściach dla pieszych. Wszystko będzie gotowe do końca maja 2022 roku.

To nie pierwsze modernizowane przejścia dla pieszych w Człuchowie. Od 2018 roku w mieście realizowany jest Program Bezpiecznych Przejść dla Pieszych. Do tej pory przebudowano już ponad 20 podobnych przejść. Najwięcej takich punktów znajduje się na ulicy Wojska Polskiego i Szczecińskiej. Wszystkie one zostały także wyposażone w punktowe oświetlenie, co znacznie poprawiło widoczność pieszych po zmroku. Na kolejne lata zaplanowano także przebudowę przejść na ulicy Długosza i Wyszyńskiego.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content