BĘDĄ ULGI DLA PRZEDSIĘBIORCÓW

16 lut, 2021 | Człuchów

Właściciele restauracji, barów, siłowni, klubów fitness, dyskotek, basenów i hoteli, będą na dwa miesiące zwolnieni z płacenia podatku od nieruchomości w Człuchowie. Taką decyzję podjęła Rada Miejska. Ma to być forma pomocy dla branż, które najbardziej ucierpiały z powodu pandemii koronawirusa i związanych z nią ograniczeniami.

Zwolnienia będą przyznawane na wniosek przedsiębiorcy. Procedura też będzie uproszczona.  „Aby uzyskać zwolnienie należy zmienić deklarację, uwzględnić w niej wspomnianą w uchwale ulgę oraz wypełnić formularz o pomocy publicznej i to wszystko” – mówi Urszula Stupałkowska, skarbnik Miasta Człuchowa.

Podobną pomoc dla przedsiębiorców Miasto Człuchów zaoferowało również w kwietniu ubiegłego roku. Wówczas dwumiesięczne zwolnienie z podatku do nieruchomości mogli uzyskać właściciele salonów fryzjerskich, kosmetycznych, tatuażu, restauracji i barów, klubów fitness, siłowni i hoteli. Skorzystanie z ubiegłorocznej pomocy publicznej, nie wyklucza także możliwości ponownego ubiegania się o zwolnienie. Dotyczy to na przykład zamkniętych wciąż hoteli, restauracji, siłowni lub klubów fitness.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content