BĘDĄ NOWE WIATY ŚMIETNIKOWE NA GARBARSKIEJ

8 lis, 2023 | Człuchów

Jeszcze w tym roku przy ulicy Garbarskiej w Człuchowie powstaną nowe wiaty śmietnikowe. Staną one w miejscu istniejących tam kontenerów na śmieci. Wszystko jednak będzie dużo bardziej estetyczne i funkcjonalne.

Obecnie teren, w którym planowana jest inwestycja wygląda tak, że jest tam otwarte miejsce z koszami na śmieci. Śmieci są tam często podrzucane lub pozostawiane przed kontenerami – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. Zadanie zakłada budowę dwóch nowych wiat. Będą one dostępne zarówno dla mieszkańców, jak i przedsiębiorców działających w strefie śródmiejskiej. Wokół wiaty wymieniona będzie też nawierzchnia, pojawią się pergole na kwiaty oraz dwa nowe miejsca parkingowe. Wszystko ma stanowić spójną, estetyczną całość – dodaje wiceburmistrz.

Prace rozpoczną się lada moment i potrwają do końca roku. Inwestycja ma kosztować niespełna 160 tysięcy złotych. Jest ona w całości finansowana z budżetu Miasta Człuchowa. Prace wykona firma Andrzeja Gliszczyńskiego z Człuchowa. Umowa na wykonanie tego zadania już została podpisana.

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content