BĘDĄ NOWE LOKALE SOCJALNE

25 lip, 2017 | Gmina Wiejska Człuchów

14 nowych lokali socjalnych powstanie w Gminie Człuchów. Zamieszkają w nich osoby, które posiadają wyroki eksmisyjne z lokali komunalnych oraz te, których nie stać na opłacanie czynszu w droższych kwaterach.

Mieszkania socjalne urządzone będą w budynku wielorodzinnym, który gmina zbuduje od podstaw. Powstanie on w miejscowości Bukowo koło Człuchowa na terenie po byłym Państwowym Gospodarstwie Rolnym. Będą to nieduże mieszkania o podstawowym standardzie – mówi Arkadiusz Kubalewski, Sekretarz Gminy Człuchów. „Metraż tych lokali to od 32 do 48m2. Wszystko będzie tak pomyślane, aby każdy lokal miał swoje osobne źródło zasilania” – dodaje sekretarz.

Budowa domu z mieszkaniami socjalnymi ruszy już niebawem. Wszystko ma być gotowe najpóźniej do jesieni przyszłego roku. Inwestycja będzie kosztowała około 2,2mln złotych. 780 tysięcy złotych to dofinansowanie jakie Gmina Człuchów pozyskała z rządowego Programu Wsparcia Budownictwa Socjalnego. Obecnie w Gminie Człuchów na przydział lokalu socjalnego oczekują 23 rodziny.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content