BĘDĄ DOFINANSOWANIA NA WYMIANĘ KOTŁÓW GRZEWCZYCH

26 mar, 2018 | Gmina Wiejska Człuchów

Mieszkańcy gminy Człuchów zainteresowani dofinansowaniami do wymiany pieców węglowych na nowe, ekologiczne, mogą się zgłaszać do Urzędu Gminy. Samorząd przystąpił do kolejnej edycji programu –  Czyste powietrze. Pozyskane w ten sposób środki wspomogą fundusz dofinansowań. Zainteresowani mogą się ubiegać nawet o 35 procent kosztów wymiany źródła grzewczego.

Z funduszy mogą skorzystać właściciele domów ogrzewanych nieekologicznym węglem. Jeżeli zdecydują się oni na wymianę starego pieca na nowy, na biopaliwo – mogą otrzymać dodatkowe fundusze. „Nasza gmina aktywnie uczestniczy w takich programach, ponieważ zanieczyszczenie powietrza jak wiemy, jest źródłem różnych chorób i chcemy przede wszystkim eliminować to zagrożenie” – mówi Arkadiusz Kubalewski, Sekretarz Gminy Człuchów.

Program jest finansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska w Gdańsku. Wzór wniosku jest dostępny na stronie internetowej Gminy Człuchów: http://ugczluchow.pl/

Dokumenty należy składać do 16 kwietnia. Podobny program był realizowany już w ubiegłym roku. Wówczas skorzystało z niego 40 osób.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content