ALBUM „CZŁUCHOWIANIE” – WCIĄŻ CZEKAMY NA PAŃSTWA ZDJĘCIA

12 październik, 2021 | Człuchów

Do końca listopada wydłużono okres przyjmowania zdjęć do kolejnej edycji albumu „Człuchowianie”. Jest to publikacja przygotowana przez człuchowski Ratusz. Przedstawia ona archiwalne i często nieznane fotografie dawnych i obecnych mieszkańców miasta, podczas różnych wydarzeń, uroczystości, w tym także tych prywatnych.

Zdjęcia dostarczają sami mieszkańcy, wyszukując je w swoich prywatnych zbiorach. Pierwsza edycja albumu ukazała się w 2018 roku. W publikacji zawarto zdjęcia z okresu 1945-2015. Druga edycja składać się będzie z fotografii z okresu 1945-2020.

Zbieranie zdjęć trwa już od kilku miesięcy. Jest ich sporo, ale to ciągle za mało, aby stworzyć ciekawy album, stąd decyzja o przedłużeniu terminu zgłaszania swoich fotografii.

– Część zdjęć mieszkańcy nam już przynieśli, ale w związku z tym, że mamy wciąż pytania o album i o to, czy można jeszcze przynosić zdjęcia, przedłużamy termin przynoszenia zdjęć i zgłaszania ich do albumu do końca listopada bieżącego roku. Zdjęcia, które do tej pory do nas trafiły są przepiękne. Mamy nadzieję, że jeszcze wiele takich zdjęć spoczywa w Państwa szufladach i albumach, i zechcą się Państwo z nami nimi podzielić  – mówi Dorota Cieplińska z wydziału promocji człuchowskiego Urzędu Miasta.

Zdjęcia można dostarczać osobiście do wydziału promocji Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Wszystkie one zostaną zeskanowane i zwrócone właścicielom. Fotografie można także nadsyłać mailem na adres: [email protected] Ważne jest także dołączenie pisemnej zgody na publikację dostarczonych fotografii.

 

 

grafika: UM w Człuchowie

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content