ALBUM CZŁUCHOWIANIE – BĘDZIE DRUGA EDYCJA

15 lut, 2021 | Człuchów

Byli i obecni mieszkańcy Człuchowa oraz osoby posiadające ciekawe fotografie dokumentujące powojennych mieszkańców miasta, zostaną niebawem poproszeni o podzielenie się swoimi zbiorami. Ruszyły przygotowania do drugiej edycji albumu „Człuchowianie”. Pierwsza taka publikacja ukazała się w 2018 roku i obejmowała okres od 1945 do 2015 roku. Druga będzie zawierała fotografie z okresu 1945-2020.

Pierwsza edycja albumu spotkała się 10z ogromnym zainteresowaniem. Z ponad tysiąca fotografii udostępnionych przez obecnych i byłych mieszkańców Człuchowa, wybrano siedemset, które opublikowano. Część fotografii, choć ciekawych, ze względu na ograniczenia objętościowe, nie znalazła się w albumie. Druga edycja będzie uzupełnieniem pierwszej, obejmie bowiem te same lata i jeszcze 5 kolejnych. Znajdą się w niej zdjęcia nowe, które dotychczas nie zostały zgłoszone. Nie muszą to być zdjęcia stare, muszą być jednak wykonane w latach 1945 – 2020 i niepublikowane dotychczas w podobnej do albumu formie. Mogą dokumentować życie społeczne, codzienne, szkolne czy religijne, ważne by byli na nich ludzie związani z Człuchowem.

– Zależy nam na zdjęciach przedstawiających ludzi w pracy, w domach, w rodzinach, w ważnych dla nich chwilach, a także podczas zwykłych zajęć – mówi Dorota Cieplińska z Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

Istotne jest także, aby każde zgłoszenie zawierało informację o tym, gdzie i kiedy zdjęcie zostało wykonane, w jakich okolicznościach oraz kim są osoby na nim uwiecznione.

Zdjęcia będą przyjmowane w człuchowskim Ratuszu od początku marca do końca września 2021 roku. Fotografie będzie można dostarczać na trzy sposoby: mailem – w formie elektronicznej na adres: [email protected], osobiście – w wersji papierowej lub listownie na adres Urzędu Miejskiego w Człuchowie, al. Wojska Polskiego 1, 77-300 Człuchów, pok. nr 6. Bez względu na sposób przekazania zdjęć konieczne jest dołączenie do nich wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego.

Wszystkie fotografie papierowe zostaną zeskanowane i zwrócone właścicielom. Album będzie gotowy najprawdopodobniej pod koniec roku 2022.

 

 

grafika: UM w Człuchowie

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content