Do udziału w akcji sadzenia drzew upamiętniających narodziny dziecka zaprasza Urząd Miejski w Człuchowie. Ratusz wraz z Nadleśnictwem Człuchów przystąpił do ogólnopolskiego programu „Jedno dziecko, jedno drzewo”.

Akcja skierowana jest do rodziców, którzy chcieliby w szczególny sposób upamiętnić narodziny dziecka. Z tej okazji, każdy zainteresowany będzie mógł posadzić dąb w specjalnej alei. Drzewo można nazwać i oznaczyć. Będzie ono rosło wraz z dzieckiem.

„Sadzonkę dębu otrzymuje się za darmo. Do tego jest też certyfikat poświadczający udział w tym przedsięwzięciu” – mówi Katarzyna Szyszka z Urzędu Miejskiego w Człuchowie. Pierwsze sadzenie drzewek już się odbyło. Organizowane jest ono w określonej porze roku i w określonym dniu, najbardziej sprzyjającym do przyjmowania się świeżo zasadzonych dębów. Kolejne sadzenie drzewek odbędzie się jesienią.

Aby wziąć udział w akcji należy wcześniej zgłosić chęć uczestnictwa. Zgłoszenia przyjmuje Karol Bieliński z człuchowskiego Nadleśnictwa (tel. 784 040 931). Zapisy przyjmowane są także w siedzibie nadleśnictwa pokój nr 17. W tym roku akcja jest kierowana do rodziców, których dzieci urodziły się w latach 2018 – 2019. O kolejnym terminie sadzenia drewek, zainteresowani zostaną poinformowani indywidualnie.

fot. UM w Człuchowie