ABSOLUTORIUM Z WYKONANIA BUDŻETU – JEDNOGŁOŚNIE

28 kwi, 2017 | Człuchów

Wszyscy radni Rady Miejskiej w Człuchowie zagłosowali za udzieleniem absolutorium z wykonania budżetu za rok 2016. Około 50 milionowy plan dochodów i wydatków został wykonany prawidłowo i bez zastrzeżeń.

Ubiegłoroczny budżet miasta był niezły – ocenia Burmistrz Ryszard Szybajło. Najbardziej cieszy spadek zadłużenia, mimo niesłabnącego poziomu inwestycji. To taki człuchowski cud finansowy – dodaje Szybajło.

W ubiegłym roku miasto na inwestycje wydało prawie 6 milionów złotych. W tym roku w budżecie zaplanowano na ten cel dwukrotnie więcej. Ogromna w tym zasługa środków unijnych i sprawnego ich pozyskiwania. Zadłużenie miasta na koniec roku 2016 wynosiło 27 procent. Szacuje się, że na koniec 2017 roku, będzie to zaledwie 21 procent.

Wśród ubiegłorocznych inwestycji znalazły się między innymi remonty ulic: Jerzego z Dąbrowy, Kościńskiego (1 etap), Kamienna i Sienkiewicza (wspólnie z mieszkańcami) oraz budowa dróg dojazdowych do strefy przemysłowej przy ulicy Koszalińskiej. Na ulicy Wojska Polskiego, Czarnieckiego i Zielonej powstały ścieżki pieszo – rowerowe. Z budżetu obywatelskiego zbudowano parking przy przedszkolu Jacka i Agatki. Ubiegły rok to także modernizacja stadionu i budowa zaplecza socjalnego, a także remont dachu na budynku Miejskiego Domu Kultury. W roku 2016 prowadzono także remonty budynków komunalnych. Pozyskano też środki na utworzenie Środowiskowego Domu Samopomocy. Jego otwarcie zaplanowano na 1 lipca.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu

Czytaj cały artykuł
Skip to content