8,3 MLN ZŁOTYCH RZĄDOWYCH DOFINANSOWAŃ DLA CZŁUCHOWA

10 lut, 2021 | Człuchów

Aż cztery nowe inwestycje wprowadziła do budżetu człuchowska Rada Miejska. Wszystkie one otrzymały rządowe dofinansowania. Łącznie to 6,7 mln złotych pochodzące z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz 1,6 mln z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Pierwsze zadanie zakłada modernizację ulic: Racławickiej, Kościuszki i Wyszyńskiego. To zadanie wyceniono na 5 milionów złotych. Połowa to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Drugą inwestycją będzie przebudowa ulicy Bema. To zadanie ze względu na ogrom prac, realizowane będzie przez dwa lata. Dofinansowanie to 1,2 milina złotych, pochodzi ono również z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Z tego samego źródła człuchowski samorząd pozyskał jeszcze 3 miliony złotych na trzecie zadanie, to jest – przebudowę ulicy Lawendowej. Czwartą inwestycją będzie modernizacja stadionu OSiR. Obiekt w przyszłości będzie pełnił funkcję lekkoatletyczną. Ta realizacja ma kosztować około 3,3 miliona złotych. Połowa to dofinansowanie pozyskane z kolei z rządowego Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Pozyskane dofinansowania są jednymi z największych wsparć ostatnich lat dla Miasta Człuchowa. „Jest to bardzo duża kwota i dzięki tym pieniądzom otrzymanym od rządu, możemy zrealizować  zadania na które mieszkańcy czekają już bardzo długo” – mówi Tomasz Kowalczyk, wiceburmistrz Człuchowa. Pierwsze przetargi na wykonanie prac mają być ogłoszone na przełomie lutego i marca.

 

 

fot. UM w Człuchowie

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content