31. FINAŁ WOŚP – PRZYGOTOWANIA W CZŁUCHOWIE

19 sty, 2023 | Człuchów

135 wolontariuszy i mnóstwo osób dobrej woli, jak co roku w Człuchowie włączy się we wspólne świętowanie wraz z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. W tym roku przypada już 31. jej finał. Odbędzie się on 29 stycznia.

Człuchowski sztab WOŚP jest jednym z najgłośniejszych w regionie. Od lat zbiera on najwięcej pieniędzy. Nic dziwnego, skoro w akcję angażują się tutaj setki osób. W tej chwili trwają ostatnie przygotowania do tegorocznej akcji.

– Będzie nie mniej hucznie niż w latach poprzednich – zapowiada Danuta Purgacz, szefowa człuchowskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Będziemy licytować nasze złote i srebrne serduszka. W tym roku wszystkie one będą zaopatrzone w autograf Jurka Owsiaka. Będziemy wręczać, jak zawsze, tytuł człuchowskiego przyjaciela WOŚP, będziemy kręcić kilometry – dodaje.

Ponadto w dniu finału, dorzucając się do WOŚPowej puszki, będzie można skorzystać z usług profesjonalnego barbera, skosztować pyszności przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich lub zanurzyć się w zimnej wodzie Jeziora Rychnowskiego wraz z człuchowskimi morsami. Jedną z atrakcji będzie także możliwość wspólnego gotowania z uczestnikami telewizyjnego programu Master Chef. Będą też koncerty i licytacje. Areną tych wydarzeń będzie, jak co roku, scena Miejskiego Domu Kultury.  

Część wydarzeń związanych z WOŚP już trwa lub już się odbyła. Chodzi tu między innymi o akcje organizowane przez szkołę sportową i Szkołę Podstawową nr 1. Tam imprezy i kwestowanie trwają już od ubiegłego tygodnia.

W tym roku na rynku miejskim nie będzie sceny i organizowanego tam światełka do nieba. Widowisko świetlne zaplanowane na godzinę 20.00 odbędzie się przed budynkiem domu kultury.

Człuchowski sztab swoim zasięgiem obejmuje nie tylko miasto Człuchów, ale także gminę wiejską Człuchów oraz gminy Rzeczenica i Przechlewo. Tam, w miejscowych domach kultury, również będą prowadzone licytacje fantów otrzymanych od mieszkańców. Tegoroczne hasło finału brzmi: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

 

 

grafika: WOSP

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content