29. BIEG TURA JUŻ ZA NAMI [GALERIA]

29 maj, 2022 | Człuchów

Mateusz Dajnowski na dystansie 10 km oraz Leszek Wróblewski na dystansie 5 km – to zwycięzcy tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Biegu Tura im. Henryka Pliszki, który odbył się w niedzielę (29.05) w Człuchowie. W klasyfikacji kobiet na dystansie 10 km zwyciężyła Agnieszka Kaczor, a na dystansie 5 km najlepsza była Angelika Pasińska. W zawodach wystartowało łącznie 117 zawodników.

Bieg Tura to zawody rokrocznie rozgrywane w Człuchowie w ostatnią niedzielę maja. Startują w nich biegacze amatorzy z Pomorza i Wielkopolski. Zdarzają się też zawodnicy z innych regionów kraju. W tym roku zwycięzcą biegu głównego, na dystansie 10 km został Mateusz Dajnowki z pobliskich Angowic.

– Jestem po zawodach rozgrywanych z górach, dlatego pobiegłem spokojnie, aby się zmotywować. Nie chciałem się z nikim ścigać. Dopiero na finiszu lekko przyspieszyłem. Trasa była bardzo fajna, lekki wiaterek, pogoda i wszystko super zagrało. Przy okazji gratuluję zawodnikom z miejsca drugiego i trzeciego. Fajne chłopaki, chwilkę pogadaliśmy na biegu. Pozdrawiam ich serdecznie i życzę im dużo sukcesów – mówił po wyścigu zwycięzca zawodów.

Najlepszymi biegaczami z Człuchowa zostali: Dariusz Ławecki (4 miejsce w klasyfikacji generalnej) oraz Marlena Pawłowska (16 miejsce w klasyfikacji generalnej oraz 3 miejsce w klasyfikacji kobiet). Szczegółowe wyniki są dostępne pod adresem: https://domtel-sport.pl/wyniki,zawody,5291

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content