30.269,22 zł to kwota, którą zebrano podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Przechlewie. Kolejny rok z rzędu na ulicach miejscowości prowadzone były kwesty, a popołudniu zorganizowano wielką aukcję.

Jednym z najbardziej atrakcyjnych przedmiotów wystawionych w tym roku na licytację był 25 kilogramowy tort. Został on sprzedany za 3.000 zł. Jak zawsze nie mogło zabraknąć przechlewskich sanek. Mimo iż śniegu nie ma, sprzedano je za 800 zł. 300 zł zapłacono natomiast za możliwość wspólnego wędkowania z wice wójtem gminy. Takie spotkanie nad jeziorem wylicytował wójt Krzysztof Michałowski.

W tym roku wyjątkowo przechlewska orkiestra nie grała jako samodzielny sztab. Organizatorzy przyłączyli się bowiem do sztabu miejskiego w Człuchowie. Aukcje i kwesty zorganizowano jednak lokalnie, tak jak w latach poprzednich. Były także towarzyszące imprezy sportowe i rekreacyjne. Jak zapowiadają organizatorzy, przygotowania do przyszłorocznego – 29 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy już ruszyły.

fot. serwissamorzadowy.eu (archiwum)