25 LISTOPADA – ŚWIĘTO KOLEJARZY

22 lis, 2021 | Człuchów

Człuchowscy kolejarze i miłośnicy kolei zapraszają do udziału w obchodach Święta Kolejarza. Uroczystość przypada 25 listopada w liturgiczne wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy. W tym dniu warto odwiedzić Izbę Tradycji Kolejnictwa na dworcu PKP w Człuchowie. Będzie ona czynna od 10.00 do 15.00.

Kolejarze czekać tam będą na wszystkich chętnych, którzy chcieliby obejrzeć sprzęt używany na kolei oraz przedmioty związane z historią kolejnictwa w Polsce.

– W tej chwili dysponujemy takimi eksponatami, które są nawet z lat trzydziestych i czterdziestych. Eksponaty te już nie są używane jako sprzęty na kolei. Są i mundury, i urządzenia. Można przyjść i przypomnieć sobie dawne lata. Tak jak na przykład stare bilety, których już dzisiaj się nie stosuje –  mówi Adam Ratyński, dyrektor oddziału Stowarzyszenia Miłośników Kolei w Człuchowie.

Podczas odwiedzin człuchowskiego dworca warto także pamiętać o życzeniach dla kolejarzy. Jak sami zapowiadają, w tym dniu i oni będą chcieli coś podarować wszystkim ich odwiedzającym. Dla miłośników tej dziedziny transportu, członkowie stowarzyszenia organizują także okolicznościowy wyjazd do muzeum kolejnictwa w Kościerzynie. Wycieczka zaplanowana jest na sobotę (27.11). Zapisy przyjmują członkowie człuchowskiego stowarzyszenia.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content