25 FINAŁ WOŚP W CZŁUCHOWIE – CO SIĘ WYDARZY

14 sty, 2017 | Człuchów

Złote i srebrne „Człuchowskie Serduszka”, bałwany z czekolady i mnóstwo innych, ciekawych gadżetów, będzie można wylicytować w tym roku w Człuchowie. Miejscowy sztab jest już gotowy i czeka na rozpoczęcie XXV finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Świętowanie rozpoczęło się już w czwartek (12.01). Szkoła Podstawowa nr 1 organizowała kiermasz „Blacha ciasta dla orkiestry”, Zespół Szkół Sportowych, turniej piłki nożnej i turniej szachowy, a gabinet stomatologiczny „Uśmiechnij się”, wszystkie zarobione w tym dniu pieniądze przeznaczył na WOSP. W piątek (13.01) w sali sportowej przy Powiatowej Bursie Szkolnej odbył się otwarty turniej w dwa ognie, a w kompleksie Canpol – „Śniadanie z sabatem szefowych”.

W niedzielę (15.01) człuchowscy wolontariusze wyjdą na ulice o godzinie 8.00 rano. Od 10.00 rusza zabawa w sztabie. Jego siedzibą będzie Miejski Dom Kultury w Człuchowie. Tam jedną z atrakcji będzie nauka gry na perkusji. Koncerty i licytacje rozpoczną się o godzinie 13.00. Całości towarzyszyć ma orkiestrowa kawiarenka przygotowana przez panie z Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Człuchów. Będzie też coroczna fanciarnia. Jest to rodzaj loterii w której wygrać można atrakcyjne nagrody. W tym roku jedną z nich będzie rower o wartości ponad 1200zł. Mieszkańcy Człuchowa malować będą także wspólny obraz. Każdy chętny, będzie mógł pokolorować fragment płótna. Obraz zostanie sprzedany pod koniec trwania finału. W tym roku z okazji jubileuszu, człuchowski sztab będzie chciał zaprezentować tych, którzy w przeszłości korzystali ze sprzętu medycznego zakupionego przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Wśród nich są obecnie już dorośli ludzie, którzy dzisiaj sami pracują jako wolontariusze WOSP. Całość zakończy światełko do nieba, które odbędzie się o godzinie 20.00 na człuchowskim Rynku. Widowisko poprzedzi półgodzinna dyskoteka i losowanie najcenniejszych nagród z fanciarni. W trakcie finału w sztabie zabierane będą także plastikowe nakrętki. Dochód z ich sprzedaży ma wspomóc koszty leczenia małej mieszkanki Starego Gronowa koło Człuchowa.

 

 

fot: WOŚP

Czytaj cały artykuł
Skip to content