150 TYSIĘCY DLA RZECZENICKIEGO GCKSTiR

25 lip, 2021 | Region

Studio nagrań, sprzęt do transmisji wideo, a nawet witryny multimedialne dostosowane do potrzeb osób niedowidzących i niedosłyszących – wszystko to chce uruchomić u siebie Gminne Centrum Kultury w Rzeczenicy. Placówka, jako jedna z nielicznych w regionie, otrzymała 150 tysięcy złotych wsparcia na zakup nowoczesnych technologii oraz przeszkolenie osób, które będą je obsługiwały.

Środki pochodzą z Narodowego Centrum Kultury. Wszystko będzie realizowane w ramach programu Konwersja Cyfrowa Domów Kultury – mówi Piotr Furtak, dyrektor Gminnego Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Rzeczenicy.

– Polega on na doposażaniu domów kultury w najmniejszych miejscowościach. Takie jest jego założenie. Żeby te miejscowości, które do tej pory nie miały takich możliwości jak duże ośrodki, gdzie są większe pieniądze, mogły zaproponować swoim mieszkańcom coś nowego, coś fajnego, żeby były dostępne przez internet – dodaje Furtak.

Udział w programie nie wymaga wkładu własnego. Radość w Rzeczenicy jest tym większa, że otrzymane dofinansowanie to jedna czwarta rocznego budżetu miejscowego centrum kultury. Podobne wsparcie otrzymało tylko 200 podobnych placówek w Polsce.

 

 

 

fot. pixabay.com

 

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content