10 MILIONÓW Z POLSKIEGO ŁADU DLA CZŁUCHOWA

1 cze, 2022 | Człuchów

Trzy kolejne inwestycje w Człuchowie zyskały rządowe wsparcie w ramach funduszu Polski Ład. Miasto wykona modernizację budynku po byłym gimnazjum na potrzeby samorządowego przedszkola i żłobka, zbuduje ulicę Pszeniczną i Rzepakową oraz zmodernizuje infrastrukturę turystyczną nad Jeziorem Rychnowskim.

Łączna kwota dofinansowania to 10 milionów złotych. To od 85 do 95 procent wartości poszczególnych inwestycji. – To rekordowa dotacja jaką dotąd otrzymaliśmy – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Pieniądze będą przeznaczone na trzy zadania. Pierwsze z nich zakłada przebudowę i rozbudowę budynku szkoły przy ulicy Szkolnej.

– Cieszymy się, że będziemy mogli po dawnym budynku gimnazjum przygotować pomieszczenia dla przedszkola i żłobka. W związku z tym, że w Człuchowie rokrocznie około 60 dzieci nie może dostać się do przedszkola, podjęliśmy decyzję, że rozszerzymy ilość miejsc w przedszkolach publicznych i zmodernizujemy pomieszczenia po byłym gimnazjum. To powinno rozwiązać problem braku miejsc – mówi Ryszard Szybajło, Burmistrz Człuchowa.

Drugie zadanie zakłada modernizację infrastruktury turystycznej nad Jeziorem Rychnowskim. Chodzi tu przede wszystkim o zwiększenie atrakcyjności istniejącego tam campingu oraz jego otoczenia.

Trzecia inwestycja to przebudowa ulicy Pszenicznej i Rzepakowej. Obie drogi są traktami osiedlowymi położonymi w południowo – zachodniej części miasta.

Termin wykonania wszystkich zadań mija w przyszłym roku. W tym roku Miasto Człuchów zapowiada ogłoszenie przetargów.

 

 

fot. serwissamorzadowy.eu

 

 

 

 

 

Czytaj cały artykuł
Skip to content