Kilkudziesięciu zawodników ze stajni i ośrodków jeździeckich z całego Pomorza wystąpiło w Towarzyskich Zawodach Jeździeckich w Skokach przez Przeszkody w Przechlewie. Impreza była organizowana tam już po raz 31.

Jak co roku rywalizacja odbywała się w czterech konkurencjach, zróżnicowanych stopniem trudności i wysokością przeszkód. Zawody rozpoczęto konkursem w klasie LL mini. To rywalizacja w której przeszkody ustawione są na wysokości do 60 centymetrów, a zawodnikami są najczęściej początkujący adepci sztuki jeździeckiej. Tutaj nie przyznano żądnych miejsc, a do rundy honorowej stanęli wszyscy zawodnicy, którzy bezbłędnie ukończyli swój przejazd.

W klasie LL rywalizacja odbywała się na przeszkodach ustawionych na wysokości 90 cm. W tej konkurencji zwyciężyła Weronika Morawska – KJ Drawsko Pomorskie. 2 miejsce zajęła Edyta Michalik – KJ Hubal, 3 miejsce zajęła Julia Kulawińska – Stary Młyn Strzeszyn.

Klasa L to rywalizacja z przeszkodami na wysokości 100cm. Zwyciężyła w niej Julia Kulawińska – Stary Młyn Strzeszyn. 2 miejsce przypadło dla Wiktorii Rożek – KJ Hubal, 3 miejsce zajęła Weronika Morawska – KJ Drawsko Pomorskie.

Klasa L1 to z kolei przeszkody ustawione na wysokości 105 cm. 1 miejsce w tej konkurencji zajęła Katarzyna Rusinek – Stajnia Tarant, 2 miejsce Arkadiusz Kupper – Stadnina Kolano, 3 miejsce zajęła Klaudia Majska – Ewro Małoszyce.

Najmłodszym zawodnikiem zawodów był 8 letni Przemek Pająk.

 

fot: serwissamorzadowy.eu