100 kilometrów dróg rowerowych na 100 lecie niepodległości. Takie hasło przyświeca inicjatorom akcji społecznej organizowanej w Przechlewie. Grupa mieszkańców i przedsiębiorców chce tam pozyskać pieniądze na oznakowanie i wyposażenie 100 kilometrów ścieżek rowerowych. Do zdobycia jest 50 tysięcy złotych. Pieniądze można wygrać w głosowaniu internetowym.

Inicjatorem akcji jest Remigiusz Skrzypek, miejscowy przedsiębiorca. Sam uprawia sport i wraz z grupą znajomych postanowił jeszcze bardziej uatrakcyjnić ofertę rekreacyjną regionu. We współpracy z miejscowym nadleśnictwem wytyczono 4 nowe trasy rowerowe, po 25 kilometrów każda. Można je także wykorzystywać w sporcie biegowym i w nordic walking. W miejscach gdzie trasy się łączą, mają w przyszłości powstać punkty wypoczynkowe. Będą to wiaty z ławkami do piknikowania, tablice informacyjne oraz stojaki na rowery. Do tego na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Przechlewie ma powstać wypożyczalnia rowerów. Będzie z nich można korzystać za darmo. Jednak aby projekt mógł być zrealizowany, niezbędna jest odpowiednio wysoka pozycja w głosowaniu internetowym. W całym kraju do konkursu zgłoszono 130 inicjatyw. Pieniądze otrzyma tylko 10 najlepszych, z największą ilością głosów.

Głosować można poprzez stronę internetową: herosiprzedsiebiorczosci.pl  (link bezpośredni do projektu z Przechlewa: https://www.herosiprzedsiebiorczosci.pl/project/100-km-trasy-rowerowej-na-100-lecie-niepodleglosci/ )

Każdy internauta może oddać jeden głos dziennie z jednej przeglądarki internetowej, klikając przycisk „oddaj głos”. Poprzez tę samą stronę można oddawać również głosy mnogie, wysyłając do organizatora fotokopię lub skan paragonu za dokonane zakupy. Paragon o wartości do 15 zł to 5 pkt. Paragon o wartości powyżej 15 zł to 10 pkt. Organizator akceptuje wyłącznie paragony zakupowe z sieci: ABC, Delikatesy Centrum, Euro Cash, Gama, Groszek, Lewiatan i Koliber. Głosowanie trwa do 14 października.  Projekt z Przechlewa jest jedynym w powiecie człuchowskim. Prosimy o pomoc w głosowaniu wszystkich mieszkańców regionu.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu