XXIV BIEG TURA – PADŁ REKORD FREKWENCJI [GALERIA]

29 maj, 2017 | Człuchów

211 w biegu głównym i 67 w biegu krótkim – tyle osób wystartowało w tegorocznej edycji Biegu Tura w Człuchowie. Impreza odbyła się w minioną niedzielę (28.05). Zwycięzcą zawodów został Dawid Klaybor z Żagania. Trasę 10 kilometrów przebiegł on w czasie 32min i 55sek.

Ogólnopolski Bieg Tura to impreza w której biorą udział sportowcy nie tylko z Polski, ale także zza granicy. Zawodnicy mają do pokonania trzy pętle o łącznej długości 10 kilometrów. Mniej wprawieni mogą zakończyć bieg po jednej pętli (3,3km). Wówczas klasyfikowani oni są w tzw. biegu krótkim. Trasa wiedzie ulicami Człuchowa. Start i meta znajdują się na Rynku Miejskim.

Nie było łatwo, bo żar lał się z nieba – narzekali zawodnicy. „Przy asfalcie było ponad 40 stopni. Do tego bezchmurne niebo” – mówi zwycięzca zawodów – Dawid Klaybor. W biegu pobiegł on razem z żoną. Natalia Kaybor w kategorii kobiet zajęła 4 miejsce (czas – 40.39)

2 miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Andrzej Roglewicz reprezentujący Pack Man Team (czas -33.18). 3 na mecie był reprezentant Ukrainy – Denis Slobodianiuk (czas – 34.54)

W kategorii kobiet zwyciężyła Anna Nowakowska z Inowrocławia (czas – 40.10), która w klasyfikacji generalnej zajęła 13 miejsce. 2 miejsce w kategorii kobiet zajęła Marlena Pawłowska w Człuchowa (czas – 40.15). 3 miejsce zajęła Dominika Grzelak z Chojnic (czas – 40.23)

W klasyfikacji najlepszy zawodnik Powiatu Człuchowskiego – 1 miejsce zajął Dariusz Szopiński z Przechlewa (czas – 36.59). W klasyfikacji generalnej zajął on 5 miejsce. 2 lokatę wśród reprezentantów Powiatu Człuchowskiego zajął Bartłomiej Krotla (czas – 37.51). 3 miejsce w tej samej klasyfikacji zajął Krzysztof Kosiarkiewicz z Debrzna (czas – 38.01).

Najstarszym uczestnikiem zawodów był Zbigniew Wiśniewski z Chojnic. W wieku 81 lat przebiegł on całą, 10-kilometrową trasę w czasie 58min 08sek. W klasyfikacji generalnej biegu głównego zajął on 172 miejsce na 211 zawodników.

W biegu krótkim (3,3km) – 1 miejsce zajął Tomasz Gołębiewski z Rychnów (czas – 11.39). 2 był Kacper Wirkus również z Rychnów (czas – 11.58). 3 miejsce zajął Daniel Sprenger (czas – 12.05).

Fot: D.Kępa – serwissamorzadowy.eu  (wykorzystanie zdjęć dozwolone wyłącznie za podaniem źródła)