Ogromny wybór ofert handlowych, pokazy, prezentacje, koncerty i konkursy. To wszystko czeka na osoby, które odwiedzą Wiosenne Targi Ogrodnicze – Przechlewo 2019. Wydarzenie odbędzie się w dniach 27-28 kwietnia na lotnisku w Sąpolnie w Gminie Przechlewo.

Impreza organizowana jest po raz pierwszy. Nigdy dotąd w tym miejscu, ani nawet w tym regionie, podobne targi nie odbywały się. Już dzisiaj wiadomo, że dwudniowe przedsięwzięcie będzie niezwykle bogate w atrakcje. Zwiedzający będą mogli zapoznać się z najnowszymi ofertami firm sprzedających między innymi sadzonki drzew i krzewów. Będą też kwiaty i płody rolne. Na miejscu będzie można zaopatrzyć się w drzewa owocowe, nasiona, cebule, rośliny rabatowe oraz rozsady. Będzie też wystawa maszyn i narzędzi rolniczych. Swoje stoiska wystawią firmy produkujące galanterię ogrodową. Będzie także wstawa kotłów i technik grzewczych.

„Jedną z atrakcji będzie edukacyjno – pokazowe badanie gleby. Odbędzie się ono na stoisku Okręgowej Stacji Chemiczno – Rolniczej” – zapowiada Dariusz Szopiński z Urzędu Gminy w Przechlewie. Każdy zainteresowany będzie mógł za niewielką opłatą przebadać na miejscu próbki gleby z własnego pola lub ogrodu. W tym celu należy przynieść ze sobą w worku papierowym około pół kilograma gleby. Ważne, aby gleby do badania nie dostarczać w workach foliowych ani słoikach. Tak przechowywana ziemia nie nadaje się bowiem do badania. „Specjaliści na miejscu określą kwasowość gleby oraz zaproponują jej dalsze przebadanie w laboratorium pod kątem zawartości potasu, fosforu i magnezu” – dodaje Szopiński. W trakcie trwania targów będzie można porozmawiać z ekspertami zajmującymi się programem „Czyste Powietrze”.

Liczne atrakcje czekają także na dzieci. Będą wesołe miasteczka, biegi małego farmera i strefa ze smacznym jedzeniem. Swoje stoiska zaprezentują także lokalne Koła Gospodyń Wiejskich. Zwieńczeniem pierwszego dnia targów będzie koncert zespołu muzyki rozrywkowej „ Alibii”. W drugim dniu targów na scenie wystąpi Zespół Muzyki Myśliwskiej „Hubertus”. Będą też pokazy karate oraz występy najmłodszych mieszkańców Gminy Przechlewo.

Wstęp na targi i udział w koncertach będzie bezpłatny. Płatne będzie jedynie parkowanie pojazdów. Organizatorzy przygotują aż 1200 miejsc parkingowych. Dojazd do miejsc postojowych będzie możliwy zarówno od strony Konarzyn (mały parking) jak i od strony Sąpolna i Nowej Wsi (duży parking).

Targi będą się odbywały w godzinach:

– sobota – 27 kwietnia – 9.00 – 17.00

– niedziela – 28 kwietnia – 9.00 – 16.00

fot. serwissamorzadowy.eu