13 stycznia odbędzie się ogólnopolski finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Również Sępólno Krajeńskie włącza się w tę akcję. Od rana ulicach kwestować będą wolontariusze. Koncerty rozpoczną się o godzinie 15.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Sztuki.

W programie artystycznym są między innymi wstępy dzieci i młodzieży z Wiejskich Ośrodków Kultury w Lutowie i Wałdowie, koncerty scholi i chóru z Wałdowa. Gwiazdą wieczoru będzie Vanesa Harbek – argentyńska wokalistka, gitarzystka i trębaczka blues – rockowa. Jej koncert rozpocznie się o godzinie 19.00

„W tym roku kwestować będziemy dla małych dzieci na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych” – zapowiada Michał Pick z sępoleńskiego centrum kultury. Na licytacji pojawi się wiele ciekawych przedmiotów. Największą atrakcją będzie z pewnością unikatowa płyta Grażyny Łobaszewskiej. Jest to płyta winylowa w kolorze białym. Na jej okładce znajduje się także autograf artystki i towarzyszących jej muzyków. Płytę będzie można wylicytować podczas niedzielnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

grafika: serwissamorzadowy.eu