V PRIME FOOD TRIATHLON PRZECHLEWO JUŻ ZA NAMI

1 wrz, 2017 | Przechlewo

Łotysz Artis Davidnieks oraz Polacy: Piotr Ławnicki i Filip Graczyk to tegoroczni zwycięzcy Prime Food Triathlon Przechlewo. Triumfowali oni indywidualnie na dystansach odpowiednio: 112,99km, 56,5km i 28,25km.  W sztafetach zwyciężyła polska drużyna w składzie: Tomasz Sydor, Krzysztof Magun oraz Michał Sowa.

Zawody rozegrano w miniony weekend w Przechlewie. Zorganizowano je tam już po raz piąty. Na starcie stanęło 920 zawodników. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większym zainteresowaniem, również wśród mieszkańców Gminy Przechlewo. Tym razem na starcie stanęło ich prawie 60 – mówi Dariusz Szopiński z Urzędu Gminy w Przechlewie. Najlepiej zaprezentował się Paweł Spiczak – Brzeziński, który na dystansie 1/2 Ironmana (112,99km) zajął doskonałe – 17 miejsce.

Na dystansie sprinterskim (28,25km) najlepszym zawodnikiem z Przechlewa okazał się Sławomir Napiórkowski. W klasyfikacji generalnej zajął on 31 miejsce. Wśród pań na tym samym dystansie najlepszą przechlewianką okazała się Dagmara Hapka, która w ogólnej klasyfikacji łączącej zarówno kobiety jak i mężczyzn, zajęła 98 miejsce.

1/4 Ironmana (56,5km) – tutaj najlepszym zawodnikiem reprezentującym Przechlewo został Dariusz Buczko. W klasyfikacji ogólnej zajął on 40 miejsce. W klasyfikacji kobiet, najlepszą zawodniczką z Przechlewa na tym dystansie, została Monika Kinder. Zajęła ona 132 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Najwięcej emocji wzbudzała rywalizacja sztafet na odcinku 56,5km. Tutaj 3 osobowe drużyny ścigały się w ten sposób, że każdy z członków teamu startował tylko w jednej konkurencji. Pierwsi wystartowali pływacy, którzy później przekazali pałeczkę kolarzom, a ci następnie biegaczom.

Najlepszą drużyna reprezentującą Przechlewo okazała się ekipa „TriPaka Przechlewo Boys” w składzie: Paweł Spiczak – Brzeziński, Łukasz Gierszewski i Krzysztof Buczko. W zawodach zajęła ona 6 miejsce. 23 miejsce w klasyfikacji generalnej, a 3 w klasyfikacji kobiet zajęła damska drużyna „TriPaka Przechlewo Girls” w składzie: Dagmara Hapka, Beata Jabłońska – Kierszk i Aleksandra Kamińska. W sztafetach mieszanych pierwsze miejsce zajęła drużyna „Superkajak.Pl” w składzie: Maciej Hreniak, Sławomir Napiórkowski oraz Klaudia Sójka. W klasyfikacji generalnej ta drużyna została sklasyfikowana na 7 miejscu.

W zawodach startowała także reprezentacja Urzędu Gminy Przechlewo w składzie: Andrzej Żmuda Trzebiatowski – Wójt Gminy, Dariusz Szopiński – pracownik Urzędu Gminy oraz Sebastian Gajewski – gość zaproszony. Ta drużyna w klasyfikacji generalnej zajęła 9 miejsce. Szczegółowa klasyfikacja jest dostępna na stronie internetowej: http://sts-timing.pl/event/prime-food-triathlon-przechlewo/

fot: UG Przechlewo