Co najmniej do końca listopada potrwają utrudnienia w ruchu w centrum Człuchowa. Wszystko przez trwającą budowę i przebudowę kanalizacji deszczowej. Niektóre ulice będą okresowo wyłączane z ruchu.

Pierwsze prace już trwają. Zamknięty jest fragment ulicy Szczecińskiej przy szpitalu. Objazd zorganizowano ulicami Sobieskiego i Armii Krajowej. Niebawem roboty zostaną przeniesione nieco bliżej centrum miasta. Objazd pozostanie ten sam. Utrudnienia w tym miejscu potrwają do końca kwietnia.

Od maja firma realizująca inwestycję przeniesie się na ulicę Sobieskiego. Ta również będzie zamykana odcinkami w miarę postępu prac. Do końca maja potrwają natomiast prace na ulicy Garbarskiej. Tam montowane są separatory.

„Zdajemy sobie sprawę, że wszystkie te utrudnienia są uciążliwe dla mieszkańców. Prosimy jednak o wyrozumiałość. Inaczej się tego nie da zrobić. Ta inwestycja jest dofinansowana w 85 procentach z Unii Europejskiej. Jeżeli jej nie wykonamy, pieniądze przepadną” – tłumaczy Piotr Ciechacki – kierownik referatu inwestycji i infrastruktury Urzędu Miejskiego w Człuchowie.

To jednak nie koniec utrudnień dla mieszkańców i przejeżdżających przez miasto kierowców. Pod koniec czerwca rozpoczną się prace na odcinku od mini ronda przy bankach PKO i Spółdzielczym do skrzyżowania z ulicą Traugutta. To odcinek przebiegający dokładnie przed budynkiem sądu. Tam prace prowadzone będą do końca listopada.

fot. serwissamorzadowy.eu