Do niedzieli (12.08) potrwają Dni Sępólna Krajeńskiego. Na dziesięć dni świętowania zaplanowano ponad dwadzieścia wydarzeń. Odbywają się one codziennie. Część imprez już za nami. Przed nami, kolejne ciekawe inicjatywy – zapowiadają organizatorzy.

Na dzisiaj (7.08) zaplanowano między innymi „Śniadanie na trawie” oraz wernisaż wystawy prac Bożeny Kąkol. Środa (8.08) to akcja uliczna „Kultura – Smacznego!!!”. Czwartek – „Rozgość się Polsko”. Kulminacją Dni Miasta będą kolejne duże wydarzenia, które odbędą się w najbliższy piątek, sobotę i niedzielę – zapowiada Michał Pick z Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim.

Głównym punktem programu piątkowych uroczystości będzie Sesja Rady Miejskiej, podczas której wręczona zostanie nagroda Świętego Wawrzyńca. To najwyższe miejskie wyróżnienie przyznawane osobom i instytucjom, które w sposób szczególny przysłużyły się do rozwoju miasta i regionu. Sesja rozpocznie się o godzinie 10.30. Poprzedzi ją Msza Święta, która zostanie odprawiona o 9.00 w kościele p.w. Św. Bartłomieja. Wieczorem zapraszamy na dyskotekę pod gwiazdami. Odbędzie się ona na targowisku Mój Rynek.

Sobota to z kolei Jarmark Świętego Wawrzyńca. Na to wydarzenie zapraszamy na godzinę 14.00 na targowisko miejskie. Wcześniej, o godzinie 10.00 na jeziorze Sępoleńskim odbędą się regaty żeglarskie o Puchar Burmistrza Sępólna Krajeńskiego.

Niedziela to turniej strzelecki, który o godzinie 10.00 rozpocznie się na strzelnicy bractwa kurkowego. Również o 10.00, ale na ulicy Gryfa Pomorskiego (dawniej BOWiD), na terenie firmy Agroma rozpocznie się zlot zabytkowych pojazdów produkcji polskiej. Wydarzenie to organizuje Pomorskie Okręgowe Muzeum PRL. Będzie to ostatni punkt w programie tegorocznych obchodów Dni Sępólna Krajeńskiego. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.

 

 

fot: serwissamorzadowy.eu