Trwają zapisy uczniów do Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Człuchowie. Placówka jest przygotowana na przyjęcie każdej ilości chętnych. Nauka w szkole jest bezpłatna, a do tego kusi ona wieloma atrakcjami.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Przyjaciół Ziemi to placówka mieszcząca się przy ulicy Średniej. Jej organem prowadzącym jest Miasto Człuchów. Każdy nasz podopieczny ma tutaj swoją indywidualną szafkę na ubrania i przybory szkole, a obiekt jest przytulny i przyjazny dla każdej grupy wiekowej – zapowiadają władze szkoły. „Zapewniamy opiekę w świetlicy szkolnej, organizujemy zajęcia na jedną zmianę, tworzymy klasy małoliczne, a przede wszystkim co jest ważne dla rodziców, mamy też klasy integracyjne” – mówi Jadwiga Suchacka, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1.

Jak dodaje dyrektor szkoła zapewnia profesjonalną opiekę pedagogiczną. Jest to także doskonale wyposażony obiekt. W edukacji wykorzystuje się tablice multimedialne, tablety, ipady oraz doskonale wyposażone pracownie internetowe i językowe. Szkoła oferuje także spory wybór zajęć pozalekcyjnych. Jest na przykład koło języka hiszpańskiego, zajęcia szachowe. Na bardzo wysokim poziomie znajduje się także edukacja sportowa. Placówka dysponuje aż czterema salami gimnastycznymi. Szkoła nie wprowadza także żadnych ograniczeń w zasadach rekrutacji uczniów. Zapisy są przyjmowane do 5 kwietnia.

fot. serwissamorzadowy.eu