W Przechlewie ruszyła zbiórka darów dla Polaków mieszkających na Litwie i Białorusi. Potrzeba przede wszystkim artykułów spożywczych o długim okresie przydatności. Zbiórki prowadzone są do specjalnie oznaczonych koszy w szkołach i sklepach.

To pierwsza taka akcja w Przechlewie. „Zbiórkę uruchomiliśmy dzięki współpracy ze stowarzyszeniem z Czarnego. Do tego w naszej miejscowości dość prężnie działają wolontariusze niosący pomoc potrzebującym. Ja sam od lat jestem zaangażowany w działalność w Szlachetnej Paczce” – mówi Wójt Przechlewa, Krzysztof Michałowski.

Dary są zbierane do koszy ustawionych w sklepach. Można je także przynosić do szkół, przedszkola i Urzędu Gminy. W akcję włączyła się także miejscowa parafia. Potrzebne są przede wszystkim towary takie jak: kawa, herbata, słodycze, puszki rybne i mięsne, przyprawy, kasze i makarony. Mile widziana jest także chemia gospodarcza i zabawki dla dzieci.

Towary zbierane będą do piątku (22 marca). Tydzień później specjalnym transportem zostaną one przewiezione z Przechlewa na Litwę. Część z nich trafi także na Białoruś. Wszystko jeszcze przed Wielkanocą zostanie rozdysponowane wśród najuboższych Polaków mieszkających w obu tych krajach.

grafika: UG Przechlewo