OLIMPIJSKI SUKCES SĘPOLEŃSKICH SPORTOWCÓW

21 cze, 2016 | Sępólno Krajeńskie

Aż 20 medali, w tym 4 złote, zdobyła reprezentacja Sępólna Krajeńskiego na tegorocznych Igrzyskach Olimpijskich Sportowców Wiejskich „Chełmno – Rio 2016”. Zawody odbyły się w miniony weekend w Chełmnie, w kujawsko – pomorskiem. W klasyfikacji medalowej Sępólno zajęło 2 miejsce. Wyprzedziła nas jedynie reprezentacja Koronowa. 3 miejsce zajęli gospodarze.

Sportowcy z Sępólna Krajeńskiego najlepiej wypadli w podnoszeniu ciężarów. W tej dyscyplinie zdobyli oni aż 2 złote medale. 6 medali, w tym jeden złoty, wywalczyli nasi tenisiści stołowi. Lekkoatletyka to 5 medali – 1 złoty, 2 srebrne i 2 brązowe.
„W klasyfikacji ogólnej wypadliśmy lepiej niż 4 lata temu. W porównaniu do poprzednich igrzysk, sportowcy z Sępólna dołożyli po 1 medalu z każdego koloru” – mówi burmistrz miasta, Waldemar Stupałkowski. Sępólno otrzymało również puchar za wystawienie najliczniejszej reprezentacji.
Na Igrzyska do Chełmna pojechało aż 130 sportowców, którzy wcześniej wywalczyli kwalifikacje olimpijskie. W całej imprezie brało udział ponad 2 tysiące sportowców z całego województwa kujawsko – pomorskiego. Olimpiadę, co 4 lata, organizuje Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe. Impreza odbywa się zawsze na dwa miesiące przed prawdziwymi, Światowymi Igrzyskami Olimpijskimi. W 2020 roku, gospodarzem Igrzysk Olimpijskich Sportowców Wiejskich będzie Gmina Sępólno Krajeńskie. Flaga olimpijska jest już w mieście.